Veekatlad

Veekatlad

Nordic Termo System projekteerib ja toodab BIO-kütusel, automaatse etteande ja põlemisrežiimiga keskküttekatlaid alates 200kw-1500kw. Katla kolde osa on vooderdatud šhamottkividega, millele toetuvad kuumakindlast segust valatud kivikaared. Katla seinad on kaetud kivivilla ja dekoratiivplekiga.

Katel koosneb kahest osast: küttekoldest ja soojusvahetist. Kateldes on võimalik kütta erinevaid liike BIO-kütuseid : hakkepuitu, viljajääke jt. puisteaineid niiskussisaldusega kuni 50%. Kütteaine ladustatakse selleks ehitatud kütteaine lattu või standardpunkrisse, millest hüdraulika jõul etteande kaabitsad selle kett- või tigukonveierisse suunavad ja sealt katlasse juhitakse. Kütteaine ladu projekteeritakse vastavalt katla suurusele ja soojatarbimisele, et kütteainet jaguks vähemalt 5-7 päevaks.  Kütteaine põlemine toimub katlas malmist restil, mis on astmeline ja liikuv.  Astmete liikumine on vajalik tagamaks kütteainete täielikku põlemist ja takistab kütteaine paakumist põleti külge. Põleti metallosad on õhkjahutusega, mis kindlustab pikema kasutusaja. Liikuvad malmresti „klotsid” on kuluvosad, mis vajavad aegajalt väljavahetamist.

Põlemiseks vajamineva õhu kvaliteeti kontrollib automaatika. Põlemistsooni transpordib kütust vajalikus koguses kruvikonveier. Mootorite, reduktorite, ventilaatorite ja suitsuimurite tööd reguleerib ja kontrollib automaatikakeskus, saades vajalikud lähteandmed läbi erinevate andurite. Kontrollkeskus jälgib põlemisprotsessi, veetemperatuuri katlas, väljuvate suitsugaaside temperatuuri ja alarõhku katlas. Kõiki andmeid saab kuvada kontrollkilbis olevale kontrollerile ning juhtida läbi interneti.

Soojusvaheti suitsutorudes asetsevad reduktormootori abil pöörlevad roostevabaterasest turbolaatorid, mille ülesandeks on aeglustada suitsugaaside liikumist, mis parandab energia vahetust soojuskandjale ja alandab väljuvate suitsugaaside temperatuuri. Turbolaatorite pöörlemine tagab suitsutorude puhastuse kogu kütteperioodi vältel. Edasi liiguvad suitsugaasid suitsuimurisse, mille võimsust juhib sagedusmuundur ja automaatika, kontrollides alarõhku katlas. See on vajalik optimaalseks soojusvahetuseks ja kütuse täielikuks põlemiseks. Katla komplekti kuulub ka tsüklon / multitsüklon suitsugaasides olevate lendosakeste püüdmiseks.

Tuha eemaldus katlast toimub automaatselt tigukonveieri abil tuhakogumiskasti.

Võtke meiega ühendust ja  leiame Teile kõige sobivama ja soodsama lahenduse!